خانه / کسب درآمد / ۱۰ توصیه طلایی از بنجامین فرانکلین پدر بنیانگذار ایالات متحده آمریکا

۱۰ توصیه طلایی از بنجامین فرانکلین پدر بنیانگذار ایالات متحده آمریکا

در قرنی که هر روز با حجم بالایی از اطلاعات در فضای مجازی روبه رو هستیم و در جهانی که سرعت جای همه چیز را گرفته است، واقعا شما

چه مسیری را برای زندگی کردن انتخاب کرده اید؟
چگونه در زندگی تان تصمیم میگیرید و به کدام اصول اخلاقی پایبند هستید؟

در طول عمرخود احتمالا باید چندین بار مسیر زندگی را تغییر دهید تا به خواسته‌هایی که در ذهنتان دارید برسید.

اگر شما هم مثل من رویایی بزرگی را در سر میپرورانید و قصد دارید که مسیر زندگی خود را بهینه سازی کنید و تغییرات لازم را برای کسب موفقیت انجام دهید… باید ابتدا خودتان را عوض کنید، سرمایه گذاری و کار را روی خودتان شروع کنید – اگه نمیدونید، چطور این مقاله رو بخونید – تا در ابتدا به انسانی بهتر تبدیل شوید، یک انسان بهتر با مشکلات کمتر مسلما در راه رسیدن به اهداف شخصی نیز بسیار موفق‌تر است.

پس بهتر است مانند من برای تغییر خود به پند گرفتن از سخن بزرگان روی بیاورید، افرادی که نه تنها توانسته‌اند زندگی خودشان بلکه زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تغییر دهند و دنیا به آنها به چشم یک اسطوره نگاه می‌کند. در ادامه این مطلب میخواهیم درس‌هایی برای شیوه تغییر زندگی را از بنجامین فرانکلین به شما آموزش دهیم، شخصی که در زندگی توانست به جایگاهی برسد که امروز عکس او را روی دلار چاپ می‌کنند.

بنجامین فرانکلین، عمده شهرتش را از امضا کردن بیانیه استقلال آمریکا بدست آورده و یکی از پدران بنیانگذار آمریکا شناخته میشود؛ اما او یکی از نوابغ تاریخ است که کمتر به آن اشاره شده… برای مثال فرانکلین نویسنده، چاپخانه‌دار، نظریه‌پرداز سیاسی، سیاستمدار، رئیس پست، دانشمند، مخترع، فیزیکدان، فعال مدنی و یک دیپلمات بود.

نخستین کتابخانه عمومی آمریکا و دانشگاه پنسیلوانیا توسط بنجامین فرانکلین تاسیس شده‌اند.
جمله مشهوری را در وصف بنجامین فرانکلین گفته‌اند :

«او برق را از آسمان و شمشیر را از دست ستمگران گرفت.»

با اینکه قبلا در مقاله اختصاصی راجع‌به بنجامین فرانکلین خواندید (و اگر نخواندید، حتما بخوانید) :

اما در کنار تمام اختراعات و نوشته‌های فرانکلین، او ۱۰ توصیه طلایی را به ما معرفی کرده و معتقد است که رعایت آنها می‌توانید ۱۰۰% زندگی درست و موفقی داشته باشید :

۱ ) خویشتن‌داری

امروزه ما در دنیایی زندگی میکنیم که همه مردم آن عادت به مصرف گرایی دارند.
روند توقف ناپذیر خرید های پی در پی و بی حدف از غذا و نوشیدنی ها گرفته تا لوازم های خانه و سرگمی مختلف. در این میان ایجاد یک اعتدال در زندگی میتواند وضعیت زندگی مارا بهتر کند.

خویشتن‌داری در خرید و اعتدال در مصرف ملزومات زندگی چیزی است که هم نیازهامان را برطرف میکند و هم از هد رفتن سرمایه ما جلوگیری میکند. همه بخشهای زندگیتان را معتدال کنید، خوردن ، خوابیدن، تفریح، کار، خرید، دوستی و ….

 

۲ ) سکوت

سکوت کردن یکی از کارهایی است که زندگی مارا بهتر میکند، در واقع تا زمانی که مطمئن نشدید، حرفی که میزنید برای خودتان یا دیگران سودمند است. بهتر است سکوت کنید.

کارهایتان را نیز در سکوت و بدون اطلاع پیش ببرید.
این نکته ارزشمند را بدانید تا وقتی که چیزی نگفته اید مسئولیتی نیز ندارید، اما به محض صحبت کردن باید دائما منتظر عواقب حرفی که زده اید باشید. بیشتر بزرگان جهان نیز انسان را به سکوت کردن توصیه کرده اند.

توصیه میکنم حتما مقاله بی‌نظیر «قدرت سکوت» را بخوانید.

 

۳ ) عزم و اراده

آنچه را که باید، انجام دهید. آنچه را که تصمیم گرفته‌اید بدون قصور انجام دهید.
افراد اکثراً تلاش می‌کنند تا از تصمیم‌های خود پیروی کنند. این نکته را خوب بخاطر داشته باشید؛ یا تصمیم نگیرید یا اگر تصمیم بر هر کاری گرفتید حتما آن را انجام دهید. بدترین چیزی که ممکن است شما به آن عادت کنید این است که به تصمیماتتان عمل نکنید

 

۴ ) صرفه‌جویی

مخارج خود را کنترل کنید. پول‌هایتان را در راه درست خرج کنید.
چیزی را اسراف نکنید. صرفه‌جویی شهوت‌انگیز نیست اما اعتیادآور است. این در حالی است که بسیاری از افراد زندگی لاکچری را ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این، صرفه‌جویی می‌تواند مفرح باشد. اعتدال در زندگی در بهترین اوقات روشی برای رهایی از سختی‌هاست. منابع آنلاین بی‌شماری وجود دارد که توصیه‌هایی در خصوص صرفه‌جویی پول را به شما ارائه می‌دهند.

۵ ) صناعت

وقت را بیهوده تلف نکنید. همیشه در کارهای مفید پیش‌قدم باشید و همه‌ کارهای غیرضروری را قطع کنید. پرمشغله بودن در کسب‌وکار خوب نیست. تنها در انجام کارهایی که برای شما یا دیگران کلید موفقیت است، فعال باشید.

همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی برای قطع کارهای غیرضروری باشید تا بتوانید از زمانتان به درستی استفاده کنید.

 

۶ ) بی‌ریایی

حیله‌گر نباشید. عادلانه و بی‌طرفانه فکر کنید و هنگام سخن گفتن نیز بر همین روال پیش بروید. در استدلال‌ها و کلمات خود صادق و بی‌ریا باشید. کردار یکی از بهترین روش‌های دستیابی به شادی و توسعه روابط قوی با اطرافیان شماست.

همیشه صادقانه با همه رفتار کنید تا محبوب دیگران شوید.

 

۷ ) انصاف

با انجام ندادن کارهایی که وظیفه شماست، غیرمنصفانه رفتار نکنید. کارهایی را که برای خودتان نمی‌پسندید برای دیگران نیز نپسندید. گستاخ نباشید و در هرچیز انصاف را رعایت کنید.

در هر شغلی که هستید، از یک غصاب گرفته تا قاضی دادگاه، اگر انصاف را رعایت کنید خواهید دید که قدم بزرگی برای پرورش خود و جامعه که در آن زندگی می‌کنید برداشته‌اید.

 

۸ ) پاکیزگی

ناپاکی‌ها و آلودگی‌های بدن، لباس‌ها یا منزل را تحمل نکنید. آراسته پیش بروید. نامرتب و ژولیده نباشید. این کار در روحیه و نشان دادن شخصیت اجتماعی شما بسیار مهم است. مهم نیست که چه لباسهایی گرانی پوشیده اید یا وسایل منزل شما چقدر لوکس است. مهم این است هرچیزی که دارید یا می پوشید آراسته، تمیز و مرتب باشد.

 

۹ ) آسایش خاطر

در مورد کارهای بی‌اهمیت یا وقایع اتفاقی یا کارهای اجتناب ‌ناپذیر آشفته نباشید. تلاش خود را بکنید، پس ‌ازآن نگران نباشید، شاد باشید. اگر به هدف موردنظر خود نرسیده اما تلاش خود را کرده‌اید، دیگر جایی برای آشفتگی و نگرانی باقی نمی‌ماند.

این را بدانید که همه چیز دست شما نسیت. درواقع تنها چیزی که شما می‌توانید کنترل کنید تلاش در مسیر است و نتیجه در دستان سرنوشت است. پس بعد از تلاش دیگر نگران نتیجه نباشید.

 

۱۰ ) پاک ‌دامنی

تنها به ‌قصد سلامتی و زادوولد مقاربت جنسی داشته باشید. اگرچه چنین روشی ممکن است یک متد قدیمی باشد، اما هنوز قدرت پاک ‌دامنی بی‌ارزش نشده است. جمعیت رو به رشدی وجود دارد که به روابط جنسی معتاد شده‌اند که بیشتر آن تاثیر رسانه‌های مخرب است.

اعتیاد بر مسائل جنسی می‌تواند بر اهداف بلندمدت افراد تأثیر سویی بگذارد و شما را از هدف‌هایی که میتوانستید به آنها برسید باز دارد.

شما خواننده محترم به ما بگویید که کدام یکی از این اصول یادشده را در زندگی خود کم دارید؟
یا با رعایت کدام یک از این اصول توانسته‌اید به موفقیتی و شادابی در زندگی دست پیدا کنید…
لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید زیرا زندگی شما میتواند یک مدل منحصر به فرد از زندگی انسانی باشد و درس‌های فراوانی را به دیگران بدهد.


در این زمینه مقالات زیر را هم حتما بخوانید:


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

رهبر روحتان باشید و سرنوشتتان را بسازید – قسمت چهار

یکی از نکته‌های مشترک بین تمام کسانی که روی خودرهبری خودشان کار می‌کنند، استفاده درست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *