خانه / کسب درآمد / چگونه یک ذهن زیبا داشته باشیم؟ به روش ادوارد دو بونو | بخش سوم: یک شروع خوب

چگونه یک ذهن زیبا داشته باشیم؟ به روش ادوارد دو بونو | بخش سوم: یک شروع خوب

در بخش قبل در مورد واکنش صحبت کردیم که اگر بتوانیم مهارت‌هایی را در خود پرورش دهیم، قطعاً واکنش ما نسبت به موضوعات مختلف خوب و منطقی خواهد بود و خواهیم توانست به درجات ذهن زیبا نزدیک و نزدیک‌تر شویم.در این بخش ما به کمک ادوارد دبونو به مبحث شروع کردن می‌پردازیم.

صحبت کردن جزء جدا نشدنی از زندگی افراد است. این کار را هر روز و هر روز و هر لحظه در حال انجام دادن هستیم. احوالپرسی‌های روزانه، رد و بدل کردن خبرها و گفت و گوهای دسته جمعی و … نقشی بسیار اساسی را در ایجاد یک مباحث مختلف دارند.

شاید این سؤال برایتان پیش آید که دیگر همه می‌توانند و می‌دانند که چگونه و چطور یک صحبتی را آغاز کنند. اما اینگونه نیست! اگر بیشتر وارد جزئیات شویم متوجه می‌شویم که گاهی در گفت و گوی خود دچار خطا می‌شویم و این خطا ممکن است باعث ناراحتی دوست و اطرافیان شود، ممکن است یک معامله‌ی تجاری را بر هم زند و حتی ممکن است منجر به فروپاشی گروه‌های مختلف شود.

ما باید بدانیم صحبتی که قرار است آغاز کنیم در مورد چه موضوعی است و اطلاعات ما در مورد آن چقدر است. این مسأله به قدری مهم است که ادوارد دبونو آن را مورد توجه قرار داده است، که بیشتر مشکلات گفت و گو، ریشه در یک آغاز نه چندان مناسب دارد.

وقتی خود را آماده می کنم که با فردی راجع به موضوعی بحث کنم، یک سوم زمان خود را به خودم و این که قرار است چه بگویم و دو سوم وقت خود را به او و این که قرار است چه بگوید فکر می کنم.

آبراهام لینکلن
ریاست جمهوری برجسته‌ی آمریکا

این یک محتوای ویژه است !

۵۰% تخفیف اشتراک شش ماهه و یکساله

http://www.rianco.ir/wp-content/uploads/2019/09/چگونه-یک-ذهن-زیبا-داشته-باشیم؟-به-روش-اد.com
لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

مهم ترین درس عاشورا که باید فارغ از هر دینی آنها را بدانید

همه ی ما به خوبی با واقعه عاشورا و حماسه کربلا آشنا هستیم و می دانیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *