خانه / کسب درآمد / قانون جذب چیست و چطور استفاده کنیم تا نتیجه بگیریم؟ | قسمت اول – انتخاب فکر و احساس

قانون جذب چیست و چطور استفاده کنیم تا نتیجه بگیریم؟ | قسمت اول – انتخاب فکر و احساس

چقدر به فکر و احساسات خود اهمیت می‌دهید و به آن‌ها توجه می‌کنید.
آیا می‌دانید که این شما هستید که می‌توانید انتخاب کنید به چه فکر کنید و چه احساسی داشته باشید؟

آموزش جذب به زبان ساده
ــــ قسمت اول ــــ

 

http://sookhtejet.com/
سونیا ریکیتی – نویسنده کتاب آموزش قانون جذب ساده و روان

در ابتدا ممکن است انجام دادن این کار سخت به نظر برسد اما با آگاهی از آن چیزی که دارید به آن فکر می‌کنید و احساساتت منفی را به افکار و احساسات مثبت تبدیل کنید.

بهترین روش برای شناسایی یک فکر منفی این است که بفهمید چه احساسی دارید، هر وقت احساس خوبی ندارید، یعنی افکار منفی در ذهن دارید( چه حواستان باشد و چه نباشد) در نتیجه شما در حال انتشار انرژی منفی هستید.

سیستم احساس سنج شما به شما می‌گوید که آیا در مسیر درست جذب کردن و به دست آوردن چیزهایی که می‌خواهید، هستید یا نه.

همین حالا احساس سنج شما چه چیزی نشان می‌دهد؟
در مقیاس از ۱ تا ۱۰ درجه (۱ یعنی احساس بد، ۱۰ یعنی احساس خوب و عالی)،

« ذهنتان را با افکار عالی و بزرگ پرورش دهید، چرا که ذهن هیچ وقت بالاتر از آن چیزهایی که به آن فکر می‌کنید نمی‌رود».

بنجامین دیزرائیلی
سیاستمدار و رمان‌نویس بریتانیایی


همین حالا چقدر احساس خوب دارید ؟

هر چقدر درجه‌ی احساس خوب شما بالاتر باشد، در حال انتشار انرژی مثبت قوی‌تری هستید.

برعکس اگر به خودتان درجه‌ی ۲ تا ۱۰ داده باشید، انرژی‌های منفی قوی‌تری را منتشر می‌کنید.

با آگاهی از وضعیت احساس سنج خود، می‌توانید خیلی ساده از وجود هرگونه احساس منفی در خود مطلع بشوید و بعد هر کاری لازم است بکنید تا این حالت را تغییر دهید.

» تمرین:

* روی کاغذ دایره‌ای بکشید که هشت خط شعاعی از آن خارج شده باشد و هر خط نشان دهنده‌ی این بخش‌ها از زندگی‌تان باشد: بخش‌های مالی، سلامتی، خانواده و دوستان، عشق و چیزهایی با اهمیت دیگر، شغل و کار، تفریح و خوشگذرانی، پیشرفت فردی، کمک و خدمت به دیگران.

* حالا بیایید و به هر بخش بر اساس میزان رضایت‌مندیتان در یک مقیاس از ۱ تا ۱۰ امتیاز بدهید (امتیاز ۱ در مرکز دایره و امتیاز ۱۰ در دورترین نقطه نسبت به مرکز قرار می‌گیرد).

کدام بخش‌ها برای شما مهم‌ترند؟
در کدام بخش‌ها می‌خواهید میزان رضایت‌مندی‌تان را زیاد کنید؟
بنویسید چه کارهایی باید انجام شود تا به بالاترین درجه‌ی رضایت‌مندی (یعنی ۱۰) برسید.

* اگر احساس سنج شما به شما می‌گوید که در بخش مالی درجه‌ی رضایت‌مندیتان روی ۲ قرار می‌گیرد، ببینید چه اتفاقی باید بیفتند که به خودتان در این بخش امتیاز ۱۰ را بدهید؟

شاید بگویید اگر امسال صد میلیون تومان دربیاورید. همین را بنویسید. این کار به شما اجازه می‌دهد که تجسم کنید. امتیاز ۱۰ در هر بخش به چه شکلی است و به شما کمک می‌کند روی آن نتیجه‌ی آخر و به دست آوردن ۱۰ کامل تمرکز کنید.

سوفیا در کتابش به ما در مورد موجود خرابکار درونمان توصیه‌ای جدی دارد:

همه‌ی ما در درونمان موجودی خرابکار داریم، یک وسوسه‌گر در درونمان که می‌گوید تو نمی‌توانی این کار را انجام بدهی، تو نمی‌توانی اینطوری باشی یا تو نمی‌توانی به این چیزها برسی. این وسوسه‌گر را به عنوان یک خطر بشناسید. معلوم است که هر وقت از وضعیت آرامش و راحتی خارج می‌شویم، احساس خطر می‌کنیم. هر وقت که شما کاری جدید یا متفاوت انجام می‌دهید، ندایی درونی به شما می‌گوید که تو نمی‌توانی انجامش بدهی، تو توانایی لازم برای انجام دادن این کار را نداری، تو شکست می‌خوری.

فقط کافیست دریابید این ندای درونی، خود شما هستید.
تنها کسی که دارد جلوی رسیدن شما به آن زندگی ایده‌آلتان را می‌گیرد، خود شمایید!

» تمرین سرکوب کردن خرابکار درون:

خرابکار درونتان را بشناسید. خیلی ساده با فهمیدن این که این خرابکار درونی وجود دارد و می‌خواهد بر شما غالب شود، می‌توانید دست به کار شوید و در را به روی این میهمان ناخوانده ببندید.

 به این موجود خرابکار یک اسم بدهید

حواستان باشد که این موجود خرابکار اغلب به شما چه می‌گوید. بنابراین، همین که خرابکار در آستانه‌ی ورود به ذهنتان ظاهر شود، شما به سرعت او را تشخیص می‌دهید.

خرابکار من همیشه می‌گوید:
………………………………..
………………………………..
………………………………..

حال نکاتی که خرابکار درون به شما می‌گوید را یادداشت کرده و در مقابل، راه‌های تغییر این جملات منفی و خرابکارانه را یادداشت کنید. با نوشتن هر راه‌حل، یک جمله از خرابکار را خط بزنید.

راه مقابله با خرابکار درون:
……………………………
……………………………
……………………………

 

تنها چیز ارزشمند واقعی، احساس درونی است.

آلبرت انیشتین

در مرحله‌ی اول برای به کار گیری قانون جذب در زندگی باید به شناخت و درکی کامل از احساست درونی خود برسیم. ما باید بتوانیم تک تک احساسات و حال و هواهای مختلفی که به ما دست می‌دهد را شناسایی کرده و هر کدام را دسته‌بندی کنیم. شناخت احساسات، گام اصلی در قانون جذب است. یا این که به قول معروف« خود را بلد می‌شوید » بلد شدن، یعنی شناسایی، درک و نحوه‌ی برخورد صحیح با رویدادهای احساسی درونمان است.

در صورتی که بتوانیم به درکی کامل از انواع احساسات خود برسیم، آنگاه خواهیم توانست برخورد منطقی‌تری با عوامل به وجود آورنده‌ی آن داشته باشیم و در صورتی که احساس مورد نظرمان را دوست داشتیم در جهت بهبود و گسترش آن و در صورتی که آن، مورد تأیید ما نیست می‌توانیم راه‌های حذف و تغییر آن را بیابیم.

وقتی به شناخت کاملی از احساسات دست یافتیم، آنگاه انتخاب می‌کنیم که کدامیک را در وجود خود همیشگی کنیم تا حالمان از خوب به عالی تغییر کند. به این ترتیب خودمان به مدیری ارشد جهت کنترل میزان و شدت و همچنین درجه‌ی مثبت و یا منفی بودن احساسات تبدیل خواهیم شد.

ادامه دارد…

قسمت دوم ←

http://sookhtejet.com/

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

برای استفاده از قدرت ذهن و خلق معجزات در زندگی از این تمرین استفاده کنید

وقتی به جهان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که شگفتی‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد. به کوه‌ها، جنگل‌ها یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *