خانه / کسب درآمد / جذابیت اکتسابی است ، نگران نباشید.

جذابیت اکتسابی است ، نگران نباشید.

امروزه در ایران مفهوم جذابیت بسیار متفاوت تر از تصوراتی است که مردم در ذهن خود دارند. به علت نبود فرهنگ وآموزش های زیر ساختی در این باره درصد قابل توجهی از مردم سردر گم اند ونمی دانند که چگونه و از چه راهی جسم وروح خود را ارضا کنند.

انسان های عادی به دنبال تایید شدن ودیده شدن در بین مردم هستند،به همین علت بعد ازسنین نو جوانی بنا به وضعیت مالی به دنبال زیبایی ظاهری یا از نظر خودشان جذابیت رو می آورند تا بتوانند حفره های شخصیتی وضعف های وجودی خود را پشت ظاهری زیبا پنهان کنند که البته این فرار را می توان کورکورانه ترین فرار موجود در عالم هستی نام گذاری کرد،چون این فرار در واقع دور زدن من، خودم وخویشتن است.

بعد از خواندن این مقاله شما دوستان سوخت جتی متوجه می شوید که:

جذابیت یک شخص به هیچ وجه ربطی به چهره وی ندارد.

حتما این احساس که به اندازه کافی جذاب نیستید به شما هم دست داده است و با خودتان تصمیم گرفتید که براساس مد روز و استانداردهایی که جامعه یه عنوان یک تصویر زیبا و جذاب پیشنهاد داده ،لباس بپوشید و آرایش کنید یا حتی عمل جراحی نیز بدهید،ولی خیلی زود متوجه می شوید که این کار بی فایدست و حتی شاید در برخی موارد باعث نا امیدی درشما شود.

بعضی از افراد رامی بینیم که مقدار زیادی وزن کم میکنند یا عمل های جراحی متعددی انجام می دهند اما متوجه می شوند که این قبیل کارها هیچ کمکی به زیبایی آنها نمی کند.

خیلی ها به خودشان می گویند که شاید به همین خاطر است که کاری ندارم؟
یا شاید به همین دلیل است که مجرد مانده ام؟!

همه شما با خودتان این عهد رابسته اید که با ۹۵% مردم دنیا متفاوت باشید،اگر هم قولی به خود ندادید وعهدی با خود نبسته اید به شما پیشنهاد میکنم که حتما این کاررا را انجام دهید چون شما باید نسبت به خود تان و افکارتان متعهد باشید،شما باید درمقابل هرگونه افکاری مانند افکار بالا که به ذهنتان خطور میکند به شدت مقاومت کنید.

باید تمام افکاری که توسط جامعه در مورد زیبایی و جذابیت وارد ذهن شما شده است را رد کنید واجازه ندهید که ارزش وجودیتان تحت الشعاع این باورهای غلط قرار بگیرد.

اما راز جذابیت در چیست؟

یکی از مهمترین رموز رسیدن به جذابیت این است که بدانیم جذابیت چیزی غیر از زیبایی است.

شخصی می تواند صورت زیبایی نداشته باشد اما بسیار جذاب باشد و هم چنین می تواند بسیار زیبا باشد اما اصلا جذابیت نداشته باشد.

امروزه علم روانشناسی مشخص کرده آنچه که شمارا برای دیگران جذاب می سازد چهره ی بیرونی شما نیست بلکه چهره درونی شماست،باطن شما بسیار پر اهمیت تر از چهره شماست.

جذابیت به چهره نیست بلکه به الماسیست که درون شما وجود دارد.

جذابیت وگیرایی اکتسابیست که با در نظر گرفتن این ۶ ویژگی شما هم می توانید جذاب باشید:

۱– ظاهری آراسته داشته باشید(شیک باشید)

تمیز ومرتب باشید،هماهنگی و پاکیزگی شما ضمیر ناخودآگاه شمارا جذاب میکند،یعنی اگرذهنتان درهم ریخته وشلوغ باشد،وضعیت ظاهری شمارا تحت تاثیر قرار می دهد و از جذابیت شما می کاهد.بعضی از افراد بر اساس تصوری اشتباه برای جذاب شدن به زحمت زیادی می افتند و خودرا به شکل های عجیب وغریبی درست می کنند.مهمترین مسئله این است که مرتب و هماهنگ و درعین حال ساده باشید.نامرتب بودن حتی حرف های قشنگ،مثبت وتاثیرگذار شمارا خراب میکند.

در این مقاله می‌توانید بخوانید که: > چگونه اعتماد به نفس‌تان را به کمک‌ لباس‌هایتان تنظیم کنید.

۲– بیشتر سکوت کنید

غالبا افراد به اشتباه برای اینکه جذابتر شوند،بیشر شلوغ می کنند وبا صحبت کردن زیاد وبی جا به بی راهه می روند.سکوت یک تاثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می گذارد.در سکوت، فرد پیرامون خود خلاءایجاد می کند و هرخلایی سبب جذب می شود.

آن هایی که بیشتر صحبت میکنند و کمتر می شنوند از جذابیت خود می کاهند،حال آنکه سکوت وگوش دادن شمارا عاقل تر وقابل اطمینان تر معرفی میکند و این زمینه ای مساعد برای صمیمیت بیشتر است.

سکوتی سرشاراز اعتماد به نفس که سرچشمه صمیمیت است.

اگر فرهنگ را یک موزه در نظربگیریم گوش دادن وسکوت کردن از دیدنی ترین وجذاب ترین بخش های این موزه هستند.

اگر می خواهید بیشتر به قدرت سکوت پی‌ ببرید و از قدرت آن استفاده کنید این مقاله را حتما بخوانید.

۳– با آرامش حرف بزن!

هنگامی که نرم و ملایم صحبت می کنید افراد را جذب خود می کنید و به راحتی می توانید بر روی آنها تاثیر بگذارید.آدم های خشن و داد وبیدادی و زود جوش افراد مناسبی برای اطمینان کردن نیستند.آرامش شما در کلام باعث ایجاد آرامش درونی در شما می شود که این آرامش در ابعاد دیگر زندگیتان نیز نمایان می شود.

شما باید خویشتن داری را در خود پرورش دهید چون شما همیشه در شرایط یکسان نیستید وامکان دارد بعضی مواقع از نظر روحی،احساسی و عصبی شرایط خوبی نداشته باشید اما هنر شما و زیبایی این مهارت در این است که همیشه و در هرشرایط باید آرام باشید وبا نرمی سخن بگویید.

اگر در موردت بد گفتند فقط سکوت کن.

جبران خلیل جبران
شاعر و نویسنده و نقاش بنام لبنانی-آمریکایی

۴– محترم باش

بی احترامی به خود،به دیگران و بی احترامی بی ادبی در کلام و رفتار همگی از جذابیت شما می کاهد.در واقع شما به عنوان فردی بی ادب تلقی می شوید وکسانی که با شما معاشرت دارند کمتر به شما اعتماد می کنند.شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم وارسته در باطن،افراد مودب و متین و محترم بی تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می زند.

محترم و مودب و با شخصیت باشید،خواهید دید که خود به خود جذاب می شوید.

۵– زیاد شوخی نکن اما بسیار لبخند بزن

شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می کاهد چرا که شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را ازبین میبرد.در واقع شما به عنوان فردی لوده شناخته می شوید که لفاد فقط در زمانی که نیاز به شادی دارند به سمت شما می آیند ولی حسابی روی شما باز نمی کنند.

متبسم باشید و لبخند بزنید چون تبسم جذابیت عمیقی به چهره شما می بخشد.در تبسم سنگینی و متانت جذابیت موج میزند.از طرف دیگر انرژی مثبتی که لبخند هم در خودتان و هم در اطرافیانتان ایجاد می کند جذابیتتان را دو چندان می کند.

خنده ديدگاه تان را تغيير مي دهد، زماني كه احساس خوبي نداريد، روحيه تان را عوض مي كند و هنگامي كه احساس ضعف مي كنيد به شما نيرو مي بخشد.

اریک جون

۶– قاطعیت! یعنی جذابیت

کسانی که شخصیت قاطعی دارند و هدفها و ارزش های معینی دارند،بدون استثنا می توانند افراد جذابی باشند چون تمام کارهایشان دریک برنامه مشخص انجام می شود!!!

واقعا از نظر شما جذاب نیست که یک فرد وقتی برای تلف کردن نداشته باشد،هرروز مطالعه کند،به طور منظم ورزش کند وهر تصمیمی که میگیرد را عملی می کند؟!واقعا که جذاب است…

شخصیت هایی جذاب و تاثیر گذارند که بسیار مصمم هستند و اعتماد به نفس دارند.به دنبال اهداف مشخصی بودن وبرنامه ریزی برای رسیدن به آن ها اعتماد به نفس زیادی را به ارمغان می آورد وجذابیت در وجود چنین شخصی موج می زند.

درست است که چهره ای زیبا در تاثیر گذاری و جذابیت موثر است
اما اگر زیبا نیستیم از امروز می توانیم جذاب باشیم و موثر.

شما در مورد زیبایی و جذابیت چه فکر می‌کنید؟ همین زیر برایمان بنویسید.


در همین زمینه مقالات زیر را هم حتما بخوانید:


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

رهبر روحتان باشید و سرنوشتتان را بسازید – قسمت چهار

یکی از نکته‌های مشترک بین تمام کسانی که روی خودرهبری خودشان کار می‌کنند، استفاده درست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *