خانه / کسب درآمد / اگر نمی‌خواهید از بچه‌های ۱۲ ساله عقب بمانید راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین را یاد بگیرید – قسمت دوم

اگر نمی‌خواهید از بچه‌های ۱۲ ساله عقب بمانید راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین را یاد بگیرید – قسمت دوم

در قسمت اول در مورد پیدا کردن شرکا، هم‌تیمی‌ها مناسب و سرمایه‌گذار حرف زدیم و همچنین نکات مهمی را عنوان کردیم که هر کسب‌وکاری باید به آن‌ها توجه داشته باشد.

قسمت اول

در این قسمت نکات بسیار مهمی‌ را به طور خلاصه بررسی خواهیم کرد.

پیدا کردن کسب و کار مناسب،
زمانی که یک ایده می‌تواند به کار یا محصول تبدیل شود

بین یک ایده محصول، و کسب و کار تفاوت‌های زیادی وجود دارد، اولین و مهمترین مسئله، بودجه برای شروع عملیات است.
هرچقدر بوجه سریع‌تر تهیه شود، کار زودتر شروع می‌شود.

» البته در این مقاله در این مورد بحث کرده‌ایم که چرا شما برای شروع کارآفرینی به سرمایه‌ای نیاز ندارید

در زیر با هم چند نکته‌ی مهم را در مورد ایده‌‌ای که برای کسب‌وکارتان در سر دارید با هم مرور می‌کنیم و سپس راه‌های نهایی موفقیت در این زمینه را با هم بررسی می‌کنیم.

۱ » از نقطه‌قوت‌هایتان استفاده کنید.

قبل از اینکه ایده‌های خود را به مرحله سرمایه‌گذاری برسانید باید نقاط قوت خود را برای شروع کسب و کار به خود یادآوری کنید. توجه داشته باشید کسب و کاری را انتخاب نمایید که متناسب با بزرگترین نقطه قوت شما باشد.

۲ » آیا ایده‌ای شما ارزش افزوده برای مصرف کننده دارد یا نه؟

شاید ایده یا محصول شما برای شما واقعا جذاب باشد، اما این بدان معنی نیست که هر کسی طرفدار آن باشد، بنابراین قبل از شروع کار باید تحقیق کنید که آیا کار و محصول شما برای دیگران نیز ارزشمند است یا نه؟
» در ضمن اگر هنوز ایده‌ای برای کسب‌وکار در ذهن ندارید این مقاله را حتما بخوانید.
در صورت امکان محصول و ایده ای خود را برحسب آنچه که برای مردم مهم است انتخاب نمایید و متناسب با نیاز مردم محصول تولید کنید.

۳ » مشتری‌ همه‌چیز است که باید در بازار مناسب به دنبالش بگردید

اگر محصول شما یک خودروی اسپرت عالی است، یعنی محصول شما ۹۵ درصد از مردم را شامل نمی‌شود بنابراین در تولید و درامد زایی در آن با شکست مواجه خواهید شد.
انتخاب بازار مناسب برای موفقیت در کسب و کار الزامی است.

» اگر می‌خواهید در بدترین شرایط بازار هم کارآفرینی‌تان را با موفقیت ادامه دهید این‌جا را حتما باید بخوانید.

اگر می‌خواهید خود را به عنوان یک کار آفرین موفق بدانید، باید قبل از شروع کار، بازار را شناسایی کنید چون در غیر اینصورت پیدا کردن و جذب مشتری بی فایده خواهد بود. با انتخاب یک بازار مناسب به سرعت می‌تواند به اهداف خود برسید.

۴ » محدودیت‌های مالی خود را در نظر بگیرید

هنگام انجام کسب و کار یا ارائه خدمات باید محدودیت‌های مالی و سرمایه‌گذاری خود را شناسایی کنید، توجه داشته باشید مدیریت غلط در سرمایه‌گذاری از دلایل اصلی شکست محسوب می‌شود؛ بنابراین قبل از شروع کار هزینه‌های کسب و کار را تعیین نمایید و در مورد اینکه چقدر هزینه کنید و چقدر سرمایه‌گذاری نمایید تا در نهایت به سود برسید باید برنامه‌ریزی کنید. برنامه ریزی شما حداقل باید یک ساله باشد.

۵ » برنامه‌ریزی بلند‌مدت داشته باشید

اگر به شکل جدی به دنبال کسب و کار هستید باید به دنبال برنامه ریز بلند مدت باشید.
هدف شما باید حداقل یک کسب و کار ۵ ساله باشد، البته افراد موفق مدت برنامه‌ای خود را بلندتر قرار می‌دهند، توجه داشته باشید در طول این چند سال با چالش‌های بسیاری مثلاً رکود بازار و یا وجود ایده‌ای جدیدتر از شما مواجه خواهید شد، بنابراین در این برنامه بلند مدت باید به این نکات از قبل توجه نمایید و راهکارهای حل مشکل را از قبل پیش‌بینی نمایید.

بعد از بررسی ایده‌تان از این چهار مرحله نهایی برای شروع کسب‌وکار‌تان استفاده کنید.

» چهار قدم اساسی «
برای عملی کردن ایده‌تان

کسب و کار آنلاین، از مزایایی بسیاری برخوردار است، محدودیت استخدام و انعطاف پذیری آن از ویژگی‌های مهم کسب و کار آنلاین است.

در ادامه برای موفقیت بیشتر در کسب و کار آنلاین نکات مهمی بیان شده است که توجه به آن می‌تواند منجر به تأثیرات چشم گیری در موفقیت کسب و کار آنلاین داشته باشد.

۱ » یک تیم مناسب همه‌چیز است

رمز موفقیت کسب و کار آنلاین، استخدام افراد مناسب برای کار است، توجه داشته باشید کسب و کار آنلاین با کارهای تجاری دیگر کاملاً متفاوت است.

بنابراین افراد انتخاب شده در موفقیت یا سقوط کسب و کار شما تاثیر گذار هستند. همچنین استخدام این افراد به شکل آنلاین نیز کار بسیار مشکلی است، زیرا شما از راه دور با آنها کار می‌کنید بنابراین ارزیابی آنها بسیار مشکل است.

» اما می‌توانید با این سه اصلی که در این مقاله به آن اشاره شده بهترین‌ها را استخدام کنید.

استیو جابز تیمش

برای رشد کسب و کار آنلاین خود، افرادی را پیدا کنید که دارای شخصیت مستقل بوده و به مقررات احترام گذاشته و از زیر مسئولیت خود شانه خالی نکنند. مهم است افرادی را استخدام کنید که در کار خود به خوبی آموزش دیده باشند و انرژی لازم برای کار آنلاین را داشته باشند.

توجه داشته باشید برای موفقیت در یک کار تیمی باید تمام افراد گروه از توانایی بالا برخوردار باشند و به اهداف گروه اهمیت دهند تا بتوان گروه را به هدف نهایی رساند.

۲ » کسب‌وکارتان را می‌توانید جهانی کنید

یکی از مزایایی کسب و کار آنلاین این است که به یک منطقه خاص محدود نمی‌شود با توجه به اختلاف اقتصادی در نقاط مختلف جهان می‌توان با تغییر و سبک کار و به کار گیری افراد در کشورهای ارزان قیمت هزینه‌ها را کاهش داد.
این کار یکی از راهکارهای عالی برای موفقیت بیشتر در کسب و کار آنلاین است.

۳ » فروش، مهم‌ترین مهارت شما خواهد بود

در کسب و آنلاین باید روش‌های مختلف خرید و فروش آنلاین را بیاموزید. فروش در کسب‌وکار یعنی همه‌چیز و اگر نمی‌دانید که این کار را انجام دهید حتما باید یاد بگیرید (که این دوره برای شروع می‌تواند بسیار مفید باشد.)

در روزهای اولیه به دلیل عدم آگاهی لازم در مورد کسب‌ و کار آنلاین، ابهامات بسیاری در مورد کسب و کار وجود داشت؛ اما امروزه با روی کار آمدن کارتهای اعتباری و سیستم انتقال پول به شکل آنلاین بسیاری از مشکلات مرتفع شده است، بنابراین فرصت‌های مناسبی برای کسب و کار آنلاین به وجود آمده است.

با این وجود بهتر است مدام اطلاعات خود را در مورد فروش محصولات به شکل آنلاین افزایش دهید توجه داشته باشید عدم آگاهی لازم در مورد فروش محصولات می‌تواند منجر به از دست دادن بخش وسیعی از مشتری‌های شما شود که این امر در کار شما می‌تواند یک فاجعه باشد.

۴ » با همکاران‌تان در ارتباط باشید

در کسب و کار آنلاین با استفاده از یک لپ تاپ، می‌توان کسب و کار آنلاین راه‌ اندازی کرد؛ اما این بدان معنی نیست که از همکاران خود غافل شوید بلکه شما باید از همین وسیله ارتباطی، استفاده نمایید و در حد معمول با همکاران خود ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شود هر کس وظایف خود را به خوبی و با نظم عالی انجام می‌دهد.

در واقع شما باید به روش آنلاین بر روی دیگر افراد مدیریت داشته باشید.


قسمت اول


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

برگه تقلب افزایش خلاقیت – تمام راهکارهایی که برای فوران کوه خلاقیت‌تان نیاز دارید

به راستی وقتی از افزایش خلاقیت صحبت می‌کنیم، منظورمان چیست؟ منظور از خلاقیت همان قدرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *